Kubilo teikiama nauda sveikatai

Mirkti karštame kubile kubile gali būti ne tik smagu, bet ir naudinga jūsų sveikatai. Kubilo nuoma jums gali būti naudinga savo teikiamais, ne visiems žinomais, faktoriais, kuriuos ir aptarsime šiame gide. Žinoma, kiekvienas žmogus yra individualus ir tik gydytojai gali pasakyti, kas jums naudingiausia, visgi yra keli dalykai, kurie gali būti jums naudingi.

1. Patobulintas judesių diapazonas

Senstant prarandame judesių diapazoną. Kai kuriems šis procesas yra laipsniškas, o kitiems – greitas, tai priklauso nuo genetika, aktyvumo lygio, traumų ar bet kokios sveikatos būklės, turimų ligų kaip pavyzdžiui, artritas.

Reguliariai būdami kubile ar sūkurinėje vonioje galite atkurti prarastą lankstumą ir sulėtinti natūralų su amžiumi atsirandantį sustingimą. Šiltas SPA vanduo sukuria hidrostatinį slėgį t.y. slėgį, kurį sukelia skysčių svoris jūsų kūnui. Tai mažina sąnarių uždegimą, to pasekoje padeda ir judėti. Plūdrumas mažina raumenų įtampą, todėl jūsų sąnariai ir raumenys atsipalaiduoja ir tampa lankstesni. Beje, būdami vandenyje galite pasinaudoti tuo, kad kūnas atsipalaidavęs ir pabandyti atlikti prasitampymo pratimus. 

Žemiau pateiktame video įraše pamatysite pratimus, kuriuos galite atlikti sėdėdami kubile ar jacuzzyje:

Atlikdami būkite atsargūs, o jei turite sveikatos problemų – pasitarkite su gydytoju prieš juos darydami.

2. Artrito ir reumatoidinio artrito simptomų palengvėjimas

Artritas yra dažna, skausminga liga, kuriai būdingas sąnarių skausmas ir patinimas, kartu su sumažėjusiu judesio diapozonu. Laimei, kenčiantiems nuo artrito, praleistas laikas karštoje vonioje, kubile ar jacuzzyje gali laikinai palengvinti artrito sąnarių skausmą. Kontroliuojamame tyrime, kuriame buvo tiriamas SPA terapijos poveikis pacientams, sergantiems sunkiu osteoartritu, mokslininkai pastebėjo, kad jau po dviejų savaičių pacientams žymiai sumažėjo skausmas. Be to, tie, kuriems buvo taikoma SPA terapija, patyrė mažesnį skausmą nei tie, kurie tuo pačiu metu buvo gydomi vaistais. 

Nors bet kokius medicininius sprendimus reikia priimti pasikonsultavus su gydytoju, sergantiems artritu ar reumatoidiniu artritu karšta vonia gali būti malonus būdas laikinai sumažinti skausmą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Na o jei vonios neturite arba turite, bet norite ne tik pagerinti savijautą, bet ir smagiai praleisti laiką, kubilo nuoma gali būti būtent tai ko ieškote.

3. Sumažėjęs skausmas nugaros apačioje

Skaičiuojama, kad apie, 80% visų žmonių tam tikru metu patiria skausmą nugaros apačioje. Šis skausmas, nesvarbu, ar jis yra lėtinis, ar ūmus, gali smarkiai paveikti gyvenimo kokybę. Dėl to kasdienės veiklos atlikimas – ėjimas į darbą, vairavimas, apsipirkimas, namų ruošos darbai – gali tapti sudėtingi ir nemalonūs, be to nugaros skausmas gali pakenkti ir miegui. 

Daugelio tyrimų metu žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio nugaros skausmo, kuriems buvo taikomas hidroterapinis gydymas atskirai arba kartu su kitais gydymo būdais, simptomai sumažėjo. Nors šie tyrimai rodo, kad hidroterapija gali turėti teigiamą poveikį žmonėms, kenčiantiems nuo apatinės nugaros dalies skausmo, jie nepakeičia gydytojo ar kvalifikuoto medicinos specialisto rekomendacijų. Norėdami sužinoti, ar kubilo naudojimas jums gali padėti palengvinti simptomus, kreipkitės į gydytoją.

4. Sumažėjęs nerimas ir stresas

Kokią dalį dienos praleidžiate jausdami įtampą, stresą ar nerimą? Įtempta šiuolaikinio gyvenimo rutina gali būti didelis nerimo šaltinis: keltis anksti ryte, stovėti kamščiuose, atsakinėti į skambučius, laiškus ar kolegų užklausas darbe, mokėti sąskaitas, rūpintis šeima ir t.t. 

Kubilas yra vieta, kur galite atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienes problemas. Savaitgalį ar tiesiog darbo dienos pabaigoje mėgaukitės kubilo teikiama ne tik fizine, bet ir psichologine bei emocine nauda. Karštas vanduo ir burbulai padeda sumažinti raumenų įtampą, atsipalaiduoja jūsų kūnas, to pasekoje atsipalaiduojate ir jūs.

5. Geresnis miegas

Didelė dalis žmonių turi miego sutrikimų – sunku užmigti, prabudinėja naktį ar tiesiog prastai miega. Miego trūkumas gali sukelti stresą, nerimą ar net depresyvius jausmus, tuo pačiu sumažinti jūsų produktyvumą. Taip galite pakliūti užburtą ratą, nes sukelti jausmai gali neleisti miegoti. 

Karštas kubilas, vonia ar pirtis gali padėti lengviau užmigti. Karštyje kūnas įkaista, todėl išėjus iš karščio jis labiau atvėsta (paradoksalu, nes gali atrodyti, kad norint atvėsinti kūną, reikia lįsti į šaltą dušą, bet taip nėra), dėl ko merkiasi akys ir norisi miego. Tad kubilas gali padėti ir ramiau miegoti, o ką jau kalbėti apie maloniai kubile praleistą laiką su šeima ar draugais, kas irgi naudinga mūsų emocinei būklei.

6. Mažesnis raumenų skausmas

Net jei kasdien nedirbate sunkaus fizinio darbo, galbūt sportuojate, ar dirbate sode. Buvimas kubile gali padėti atsikratyti raumenų skausmo. Karšto vandens ir masažo purkštukai atpalaiduoja įtampą ir pašalina toksinus iš jūsų raumenų skaidulų. Plūdrumas sumažina kojų, pėdų ir nugaros spaudimą. Maudymasis sūkurinėje vonioje po sunkios mankštos ar ilgos darbo dienos gali būti puikus būdas padėti jūsų raumenims atsigauti. 

Apibendrinimas

Reguliarus buvimas karštame vandenyje gali pagerinti jūsų sveikatą, savijautą ir net santykius su draugais ir šeima. Žinoma, norint visapusiškai patirti šiuos privalumus, svarbu pasirinkti tinkamą kubilą. Kubilas, kuris neveikia tinkamai, reikalauja nuolatinio remonto arba neefektyviai naudoja energiją, gali sukelti jūsų gyvenimui daugiau rūpesčių nei malonumo, todėl geriausia investuoti į kubilą, kuris jus džiugintų daugelį metų.